Холодильник є одним з найважливіших пристроїв у будь-якому домі, і очевидно, що якщо ми хочемо, щоб він працював належним чином, ми повинні про нього подбати. Як? Наприклад, час від часу розморожуйте. Це дуже важливо, особливо для старих пристроїв, які не мають NoFrost. Тому в сьогоднішній статті ми розповімо вам про те, як вдало розморозити холодильник.
Чому потрібно розморожувати холодильник?
У холодильниках цілком нормально, що вода конденсується на задній панелі холодильника. Його виникнення пов’язане з теплопередачею. Наприклад – при частому відкриванні дверей холодне повітря виходить назовні, а тепле надходить всередину. Потім ви можете побачити краплі води, що стікають по стіні ззаду. Однак це явище має бути в межах норми. Допустимий легкий шар вологи або кілька крапель води.
Згодом, звичайно, ця вода перетворюється на лід, на що додатково впливає, наприклад, температура навколишнього середовища. Якщо він занадто високий, компресор працюватиме довше, що може призвести до утворення льоду. Особливо, коли вихід на стіні забитий залишками їжі або вапняним нальотом – тоді воді нікуди втекти і накопичується під овочевим відділенням. Зрозуміло, що накопичився грудкуватий лід необхідно видалити. Таку процедуру рекомендується проводити не рідше одного разу на півроку.
Пам’ятайте, що система NoFrost (тобто система автоматичного розморожування) не позбавляє вас від повної відмови від розморожування холодильника. Проводити таку процедуру все одно потрібно, але рідше – зазвичай раз на рік в цілях догляду та гігієни.
З чого почати?
Першим кроком є установка термостата на нуль і вимкнення. Пам’ятайте, що вам не доведеться турбуватися про швидке розморожування продуктів, адже температура в холодильнику не підвищується раптово, а нагрівається прилад поступово. Також відразу приготуйте старі рушники або тканини, які можна покласти під холодильник, щоб вони ввібрали воду, що тече. Приберіть полиці, балкони та ящики.
Що робити з харчовими продуктами? Наприклад, можна використовувати термоковдру. Така ковдра, а точніше фольга, двоколірна – з одного боку срібляста, а з іншого – золота. Коли ми використовуємо золоту частину, ковдра зберігає холод, тому ми можемо упакувати в неї всі продукти з холодильника і насолоджуватися підтримкою потрібної температури деякий час. Взимку також відмінно підійде балкон, а влітку – електричний холодильник або термосумка.
Як розморозити холодильник?
Діставши всі продукти з холодильника і морозильної камери, необхідно почекати, поки лід розтане. Ми можемо трохи йому допомогти і дерев’яною лопаткою обережно відсунути його від житла. Однак не варто використовувати гострі інструменти, які подряпають або повністю зруйнують внутрішню частину камери. Ви також не можете відштовхувати лід! Це простий спосіб пошкодити компоненти обладнання та пошкодити його поверхню.
Чи можна швидше розтопити лід за допомогою сушарки або окропу? Теоретично так, хоча виробники не рекомендують. По-перше, тому що окріп може затопити і пошкодити інші компоненти в холодильнику. З іншого боку, сушарка небезпечна, оскільки її контакт з водою може призвести до ураження електричним струмом. Однак в крайніх випадках і з повною відповідальністю його можна використовувати.
Не забувайте регулярно перевіряти хід розморожування, щоб за потреби витерти воду, що витікає. Якщо льоду багато, на дно камери можна поставити плоске блюдо (наприклад, лоток). Весь процес розморожування може тривати від кількох десятків хвилин до кількох годин – залежно від ступеня замерзання.
Очищення холодильника
Коли холодильник з морозильною камерою розморожується, приберіть усі контейнери та полиці, і це хороший привід їх очистити. Особливо в кутках, де прилипають залишки старої їжі. Після того, як лід розтане, витріть зайву воду і ретельно вимийте холодильник. Для цього можна використовувати звичайну ганчірку або губку із засобом для миття посуду, якщо забруднення більше. Також на ринку є спеціальні дезінфікуючі засоби, які допоможуть позбутися від бактерій.
Перед повторним підключенням пристрою до джерела живлення переконайтеся, що він належним чином висушений і що на нижній стороні та навколо шнура немає залишків води. Завдяки цьому ви уникнете непотрібних невдач.