Ви з нетерпінням чекаєте на свіжоприготований еспресо чи капучино, але кава капає в чашку дуже повільно, якщо взагалі капає? Насправді все працює як треба, але де кава? Дуже неприємно, але, напевно, легко виправити.
Якщо ваша повністю автоматична кавоварка більше не готує достатньо кави для наповнення чашки, як зазвичай, це не обов'язково означає, що кавоварка несправна. У більшості випадків це проблема технічного обслуговування, яку можна легко усунути. Нижче ми покажемо вам найважливіші причини, через які може виникнути ця проблема, і що ви можете з цим зробити.
Радимо вам пройтись за списком зверху вниз і перевірити відповідну функцію вашого пристрою. Якщо ви виключили причину, краще діяти в такому порядку.
Найпоширеніша причина: повністю автоматична кавомашина зазнала накипу.
Найпоширенішою причиною того, що повністю автоматична кавомашина перестає подавати достатньо кави, є загальне кальцинування водопровідних трубок кавомашини. Згодом вапняний наліт у питній воді може осідати там, а також у клапанах і форсунках, ускладнюючи або навіть блокуючи потік. Можуть бути порушені всі водопровідні труби і функціональні деталі. Кальцифікація може призвести до серйозного пошкодження вашої повністю автоматичної кавомашини, тому до неї слід ставитися насамперед.
- Наша рекомендація -
Перш ніж замислитися про заміну окремих компонентів, обов'язково слід спочатку очистити повністю автоматичну кавоварку від накипу. Для цього використовуйте один із засобів для видалення накипу, доступних у магазині та рекомендованих для вашої кавомашини, і повторіть процес кілька разів. Проблему вирішено? Чудово! Надалі ми рекомендуємо регулярно повторювати процедуру видалення накипу. Також було б дуже корисно використовувати фільтр для води, щоб запобігти повторному кальцинуванню вашої повністю автоматичної кавомашини.
Друга причина: Засмітився резервуар для води.
Друга найпоширеніша і відносно легкоусувна причина недостатньої кількості кави в чашці полягає в тому, що клапан на контейнері для води засмічений або настільки сильно кальцинований, що більше не може подавати достатню кількість води. Контейнер для води містить воду для приготування кави. Зазвичай є невеликий потік із клапаном у нижній частині контейнера, який може засмітитися через забруднення або кальцифікацію. Якщо цей клапан більше не працює належним чином, ваша повністю автоматична кавоварка не зможе подавати необхідну кількість води.
- Наша рекомендація -
Перевірте, чи є клапан суцільним і рухомим. Видаліть можливі забруднення і за наявності залишків вапняного нальоту виконайте подальше видалення накипу. Залиште засіб для видалення накипу в ємності з водою на ніч. Також може бути рекомендовано очищення клапана в ультразвуковій ванні. Якщо і це не допомогло, ви можете замовити у нас ємність для води як запчастину. Цей варіант доступний досить дешево.
Третя причина: Витратомір кальцинований або несправний.
Витратомір або витратомір відповідає за завжди точне вимірювання потрібної кількості води для обраної кави і служить датчиком кількості води. У міру проходження води вона переміщує невелику крильчатку магнітного датчика, який потім може визначити кількість води. Якщо цей чутливий компонент кальцинується або іншим чином засмічується, кавоварка більше не зможе подавати потрібну кількість води.
- Наша рекомендація -
Перш за все, і в цьому випадку ми рекомендуємо кілька разів повторити процес видалення накипу за допомогою засобу для видалення накипу. Наступним кроком буде зняття і після візуального огляду (перевірте, чи вільно обертається крильчатка) ретельне очищення і видалення накипу в ультразвуковій ванні. Якщо це не допоможе, слід замінити витратомір на новий за порівняно невисокою ціною.
4-та причина: Насос несправний.
Виробництво італійських кавових напоїв характеризується високим тиском, під яким ретельно приготована вода продавлюється через каву. За забезпечення цього тиску відповідає насос. Якщо він більше не працює надійно, ви зазвичай почуєте дивний шум накачування, і кава просто почне капати в чашку.
- Наша рекомендація -
Як і з усіх інших причин, ми рекомендуємо спочатку провести подальше видалення накипу і подивитися, чи можна вирішити проблему таким способом. Якщо насос несправний, ви можете замінити його запасним насосом.
5-та причина: засмітився запобіжний клапан
Запобіжний клапан гарантує, що ваша повністю автоматична кавомашина не буде пошкоджена через надмірний тиск у системі подачі води. Оскільки це відносно невеликий компонент, може статися так, що прохід заблокується брудом або залишками вапняного нальоту, і через нього більше не зможе проходити достатня кількість води.
- Наша рекомендація -
У цьому випадку ми також рекомендуємо невпинно продовжувати очищати кавоварку від накипу. Під час використання повністю автоматичних кавомашин із сильним кальцинуванням поліпшення часто можна побачити тільки після чотирьох або п'яти запусків. Якщо все інше не допомогло, вам слід зняти клапан, ретельно очистити його і видалити накип, бажано в ультразвуковій ванні. Якщо клапан остаточно вийде з ладу, його можна недорого замінити відповідним запасним клапаном.
6-та причина: Помилка в заварювальній групі.
Заварювальна група або заварний блок - це найбільш механічно складний компонент вашої повністю автоматичної кавомашини. Він відповідає за правильне порціонування залежно від програми приготування кави, стискає кавовий порошок і воду в каві під високим тиском, зливає каву в чашку, а потім вичавки в піддон для збору крапель. Різні кільця ущільнювачів і ущільнення герметизують потік води в системі. Якщо тут виникнуть протікання або забруднення, вся система може бути серйозно порушена.
- Наша рекомендація -
У цьому випадку подальша декальцинація також є методом вибору. Потім, якщо це не допоможе, ви можете зняти всю варильну групу, перевірити видимі ущільнення на наявність забруднень і ушкоджень і за необхідності ретельно очистити їх. Також перевірте видимі ущільнення в гнізді варильної групи на предмет забруднень і пошкоджень. Якщо нічого не допомагає, заварювальну групу можна легко придбати як запасну частину і замінити.
7-ма причина: Розряд заблоковано.
Регульований за висотою випускний отвір кавомашини також може бути забитий накипом або залишками кави. Засмічення розетки може рано чи пізно призвести до подальшого пошкодження вашої повністю автоматичної кавомашини, оскільки кава має кудись іти і не повинна залишатися в машині.
- Наша рекомендація -
Спочатку перевірте візуально, чи немає залишків вапняного нальоту або засмічень. Постарайтеся обережно послабити їх гострим предметом. Якщо це не допомагає, видаліть виділення, ретельно очистіть їх і видаліть накип, бажано за допомогою ультразвукової ванни. Альтернативно, носик можна замінити як деталь, і він обов'язково доступний для вашої кавомашини в нашому магазині.